Vygandas: +370-650-45777

Milana: +370-686-63960

Skambinkite darbo dienomis nuo 9.00 iki18.00

DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip judėjimas gali paveikti mokymąsi ir vystymąsi?

Mokslininkai išsiaiškino, kad judėjimas stimuliuoja smegenis. Kai gimstame, egzistuoja vos keletas neuronų jungčių, kurių užtenka išgyvenimui. Jeigu nesusiformuoja daugiau jungčių, mes negalime funkcionuoti ar vystytis, todėl būtina, kad per laiką susiformuotų milijardai jungčių, kai kūdikis išmoksta judėti, persiversti savarankiškai gulėdamas ant nugaros, sugriebti objektus ir juos pritraukti prie burnos jutimų ir skonio stimuliavimui, išmoksta pakreipti galvą raumenų tonuso formavimui ir pradeda regėjimo procesą, klausosi garsų, kad stimuliuotų klausos procesą, rėplioja, kad prasidėtų didžiosios smegenų jungties mielino formavimosi procesas ir t.t. Visus šiuos procesus jungia bendras veiksnys – judėjimas. Kadangi judesiai yra išmokstami ir tampa tikslūs mūsų įgimtų refleksų modeliai, formuojasi neuronų jungtys. Kuo daugiau patirčių turime ir galime turėti, tuo daugiau jungčių, susiejančių skirtingas smegenų sritis ir leidžiančių funkcionuoti, susidaro.

Kodėl judėjimas yra toks svarbus?

Kai gimstame, galime atlikti nerangius, nekoordinuotus, nelygius judesius. Mes turime išmokti judėti tolygiai, judesiai turi tapti koordinuoti ir kontroliuojami. Tai refleksų vaidmuo ir smegenų sričių susiejimas. Jeigu refleksai negali tinkamai atlikti savo vaidmens, mūsų raidos ir brandos lygis būna žemesnis. Jeigu neišmokstame tinkamai judėti, mūsų vystymasis būna nepakankamas.

Aš lankausi sporto salėje ir mankštinuosi – tai judėjimas!

Taip, tai judėjimas ir jis yra naudingas, nes mes žinome, kaip jaučiamės pasportavę. Vystymąsi skatinantys judesiai ir įprastų pratimų judesiai skiriasi, nes mes negauname tokio paties tam tikrų smegenų sričių stimuliavimo kaip atlikdami refleksų integracijos judesius ant grindų.

Judesiai, kuriuos atlieka kūdikiai, skatina vystymąsi, o kūno lietimasis su grindimis suteikia dar didesnę proprioceptorių, vestibiuliarinių, motorinių, regos ir jutiminių pojūčių stimuliaciją lyginant su ta, kurią gauname stovėdami. Supimosi, lingavimo ir šliuožimo judesiai, kuriuos ant grindų atlieka kūdikis, suteikia didžiulį pojūčių ir smegenų stimuliavimą. Štai kodėl refleksų integracijos pratimai ant grindų gali duoti daugiau naudos negu tik skatinti vystymąsi lyginant su kitomis vystymosi programomis. Judesiai yra susiję su tais, kuriuos kūdikis turėjo atlikti, tačiau praleido arba neatliko pakankamai ilgą laiką ankstyvaisiais metais.

Kada pastebėsite pokyčius?

Kiekvieną kartą, kai atliekate refleksų integracijos judesius, jaučiami tam tikri pokyčiai. Nuo vaiko ar suaugusiojo pojūčių neišsivystymo lygio priklausys pojūčių ir smegenų sričių vystymosi laikas. Kai kuriems žmonėms gali prireikti kelių savaičių ar kelių mėnesių, o sunkiausiais atvejais, gali prireikti metų arba daugiau užsiimant vos 10 minučių kiekvieną dieną. Kai pojūčiai išvystomi, o smegenų sritys susiejamos, šie pokyčiai išlieka visą gyvenimą, išskyrus smegenų pažeidimo atveju.

Kokių pokyčių galiu tikėtis naudodamas refleksų integracijos metodą?

Jeigu kasdien atliksite judesius, kaip jums pataria specialistas, turėtumėte pastebėti pagerėjimą šiose srityse: raumenų tonuso, pusiausvyros, regos, klausos, atminties, dėmesio, suvokimo, organizacinių įgūdžių, kalbos, laikysenos, argumentavimo įgūdžių, problemų sprendimo, socialinių įgūdžių, elgesio, emocinio vystymosi, skaitymo, rašymo, rašybos, mokymosi, idėjų perkėlimo ant popieriaus, streso valdymo, greitesnio informacijos apdorojimo. Galite pagerinti bet kurią pageidaujamą sritį ir patobulinti tai, ką gali atlikti kiekvienas žmogus.

Ar šios programos skirtos tik vaikams?

Ne. Bet kas – kūdikiai ar pagyvenusio amžiaus žmonės – ir bet kokia veikla gali gauti naudos iš šios judesių programos. Suaugusieji gali gauti naudos ir atsikratyti senųjų kompensacinių būdų, kuriuos išmoko ir naudojo gyvenime ir pasirinkti natūralesnį ir lengvesnį kelią šios vystymosi judesių programos pagalba.

Ar ši programa tinka neįgaliems vaikams ir suaugusiesiems?

Žinoma. Judesiai gali būti pritaikyti pagal asmens gebėjimus, be to, pradžioje galima padėti juos atlikti. Neįgalūs žmonės negauna stimuliavimo, kokį gali užtikrinti ši programa. Jie galėjo praleisti tam tikrus raidos etapus vaikystėje dėl savo fizinių/protinių gebėjimų, todėl ši programa gali padėti pakartoti ankstyvuosius metus ir padėti atlikti judesius, kuriuos galbūt praleido. Gali įvykti nuostabūs pokyčiai.

Ar pasireiškia šalutinis poveikis?

Gali pasireikšti regresija, verkimas, vaikiškas elgesys, emocijų protrūkiai, košmarai, tačiau visa tai tęsiasi trumpą laiko tarpą. Ne visi tai patiria, o simptomai greitai išnyksta. Tai gali būti ženklas, kad vyksta labai teigiami pokyčiai. Jums bus suteikta pagalba sesijų metu ir laikotarpiu tarp sesijų, kad nenuogąstautumėte. Kartais turėsite padaryti kelių dienų pertrauką integracijai ar naudoti pasyvius pratimus, kad nurimtų protas ir kūnas.

Mes specializuojamės

  • Smegenų vystymasis
  • Ankstyvosios raidos vystymasis
  • Sensorinis - motorinis vystymasis
  • Smegenų ir kūno ryšio suvokimas
  • Laikysenos ugdymas per CANTIENICA METODĄ
  • Vaikai / suaugę su specialiaisiais poreikiais
  • Kūdikio vystymasis
  • Kalbos ugdymas
  • Mitybos įgūdžiai
  • Ortodontijos pratimai
  • Disleksija / dispraksija
  • Elgesio sutrikimai ADHD / ADD
  • Autizmas / CP
  • Potrauminės streso būklės
  • Emocinis / socialinis vystymasis
  • Raidos / vystymosi vėlavimas
  • Fobijos / nerimas / baimės